ADAM OLMAK…

Türk toplumunda adamlık toplum faydası için özveride bulunmaktır. Toplumun ortak kullandığı, doğa, su, hava gibi ortak kullandığı her nesneyi korumak, kollamak  ve gelecek nesillere bırakmaktır. İnsanlık adına yardımlaşma ve dayanışma içinde çalışmaktır.
Toplumda ADAM OLMAK için ana ve baba, kadın, erkek, çocuk, yönetici, yönetilen olmak önemli olmadığı gibi, etnik kimlik  ve inanç faktörü de etkili değildir.

ADAM OLMAK için  ;
Devletimiz , Vatanımız ve yurdumuz için çalışmak gereklidir. ERDEMLİ, NAMUSLU, AHLAKLI olmak gerekir.

 TÜRK KADINI

Türk kadını mücadeleci, şanlı, dürüst, temiz kalpli, korkusuz, fedakar, şerefli ve asildir. Sıradan değildir,  gururludur. Ailenin çekirdeğinde aynı fonksiyonu tamamlayan bir öğe değildir; ailenin çekirdeğini oluşturan bir köşe taşıdır.

Türk analarını eğitebilirsek elleri öpülesi kadınlarımız;oğullarını , topluma faydalı ,bilinçli ve erdemli bir birey olarak yetiştireceklerdir. Böylece , tembel ve cahil bireyler yerine çalışkan , çağdaş , ve dürüst kişiler yaratabiliriz. Toplumdaki suç oranını , savaşları , doğa/insan katliamlarını azaltabiliriz.

TÜRK ERKEĞİ ile TÜRK KADINI, çadır kurarken, ok atarken, savaşta ve barışta her zaman, kamu malına zarar vermeden, birlikte hareket etmiş, birlikte oynamış, birlikte şarkı söylemiş, birlikte dua(alkış) etmiştir.  Ve tek eşli yaşamıştır. HAKANLAR bile tek eşli yaşamış ve devlet yönetiminde eşleriyle eşit haklara sahip olmuştur.

Bir cevap yazın